GITARA BASOWA STERLING SUB RAY 5

Sterling SUB Ray 5 to wyśmienity, pięciostrunowy bas wzorowany na legendarnym Stingray’u firmy Music Man. Jak wszystkie instrumenty Music Mana basówka ta ma bardzo szerokie spektrum brzmienia – nie jest zdefiniowana stylistycznie. Sprawny muzyk zagra na niej tak samo jazz, jak i death metal. Ta uniwersalność to wizytówka instrumentów MM, przekłada się również na tańsze instrumenty, które – chociaż robione na Wschodzie – trzymają poziom dzięki bardzo wyśrubowanej kontroli jakości ze strony producenta.

Sterling Sub Ray 5 opiera swoje brzmienie na kooperacji solidnego, lipowego korpusu z elektryką, której sercem jest humbacker i aktywny układ preampu z dwupasmową korekcją. Kooperacja nie jest tu gołosłowiem, bas wyraźnie gra „z deski”, nie tylko z elektroniki, co owocuje dobrym soundem. Ray 34 cechuje się mocnym sygnałem i responsem, zarówno spod palców, jak i spod kostki, a equalizer ma bardzo duży zapas, rozkręcony na full wręcz przesterowuje sygnał. Gitara jest też po prostu głośna – elektronikę zaprojektowano tak, by muzyk miał spore możliwości operowania potencjometrami w celu uzyskania własnego brzmienia.

Te współbrzmienie deski z pickupem to zresztą największa zaleta opisywanego basu. Instrument po prostu gra, a jego brzmienie ma charakter. Dodajmy do tego solidne wykonanie i bardzo dobrze zaprojektowany gryf (stosunkowo wąski) i dobre klucze, które chociaż otwarte trzymają strój i zachowują się bez zarzutu. Otrzymamy bas, w którym wszystko się zgadza – jeśli szukasz porządnego, pięciostrunowego instrumentu z wszechstronnym brzmieniem na wysokim poziomie, Sterling SUB Ray 5 powinien spełnić Twoje oczekiwania.

Strona producentaGitara basowa 5-strunowa

Korpus wykonany z lipy amerykańskiej (baswood)

Gryf klonowy

Podstrunnica klon

Ilość progów 21

Przetwornik typu Humbucker

Elektronika aktywna

potencjometry: 1 x volume, 1 x treble, 1 x bass

Czarna płytka montażowa

Mostek Music Man Designed

Skala instumentu 34″

Maszynki otwarte

Struny Ernie Ball: .045, .065, .080, .100, .130

Cena za pierwszy dzień
90zł netto
Cena za drugi dzień
45zł netto
Cena za trzeci dzień i kolejne
Indywidualnie