Subwoofer aktywny QSC KSub

Przenośne aktywne kolumny głośnikowe o niewielkiej masie z legendarnym i niezawodnym wzmacniaczem QSC.

We wszystkich modelach zastosowano wzmacniacz Class D o mocy 1000 watów.

Rozbudowany procesor DSP zwiększa użyteczność systemu.

Atrakcyjny i profesjonalny wygląd.

Solidna obudowa z ABS-u (K8, K10 oraz K12).

Wytrzymałe na trudy tras koncertowych stalowe siatki ochronne o grubości 1 mm.

Ergonomiczne uchwyty z komfortowymi antypoślizgowymi rękojeściami.

Gniazdo tyczki 35 mm z Tilt-Direct™ (modele pełnopasmowe).

Punkty mocowania M10 do wykorzystania w instalacjach podwieszanych (modele pełnopasmowe).

Modele K10 oraz K12 mogą pracować jako główne głośniki PA lub monitory sceniczne.

  • Seria K firmy QSC wyznacza nowy standard w lekkich aktywnych systemach kolumn głośnikowych. Zespół inżynierów zajmujących się wzmacniaczami w firmie QSC pod kierownictwem Pata Quiltera stworzył nowy standard wzmacniaczy mocy Class D, który nie ma sobie równych. Następnie, przełamując paradygmat konstrukcji tradycyjnych zestawów głośnikowych, każdy model został wyposażony w taki sam przetwornik wysokotonowy 1.75" (modele pełnopasmowe) oraz głośnik niskotonowy, zapewniając najwyższą jakość brzmieniową i niezrównaną użyteczność, niezależnie od wielkości głośnika.
  • Rozbudowane przetwarzanie sygnału zapewnia niezwykle wysoki poziom klarowności brzmienia i potężną moc, niwelując ograniczenia wynikające z wielkości systemu oraz jego masy.
  • Najwyższej jakości materiały, zaawansowane procesy konstruowania, a także mnogość opcji montażu oraz podwieszania pozwalają na wykorzystanie tych aktywnych kolumn w szerokim zakresie aplikacji podczas występów na żywo, jak i w instalacjach stałych.

Wejścia combo XLR oraz 1/4" TRS akceptują sygnał o poziomie mikrofonowym oraz liniowym, a zestaw wejść phono RCA (z wyjątkiem Ksub) pozwala na dodatkowe podłączenie przenośnych odtwarzaczy MP3, odtwarzaczy CD oraz mikserów o wyjściu sygnału z poziomem liniowym. Wewnętrznie można zmiksować maksymalnie do trzech źródeł sygnału audio i zsumowany sygnał przekazać na symetryczne wyjścia w celu zasilania kolejnych kolumn połączonych w układzie "daisy-chaining". Obecne są też dodatkowe wyjścia bezpośrednie dla każdego kanału, co zapewnia możliwość tworzenia kolejnych połączeń.

Na panelu sterowania dostępne są przełączniki ustawień programów korekcji barwy. Ustawienie HF (modele pełnopasmowe) mogą mieć wybrane ustawienie VOCAL BOOST, które zapewnia dodatkową prezencję w niezwykle istotnym dla wokalu paśmie średnich częstotliwości lub też ustawienie FLAT, które gwarantuje wierne odtwarzanie odbieranego sygnału wejściowego. Przełącznik LF można ustawić w pozycjach NORM, DEEP™ w celu zapewnienia głębszej emisji tonów niskich lub też w pozycji EXT SUB (modele pełnopasmowe), w przypadku korzystania z zewnętrznego subwoofera. Znajdujący się na ścianie tylnej przełącznik LED może być ustawiony w pozycji POWER, co powoduje świecenie się kontrolki LED umieszczonej na ścianie przedniej, gdy włączone jest zasilanie kolumny, w pozycji OFF, gdy nie jest pożądane świecenie się tej kontrolki lub też przełącznik można ustawić w pozycji LIMIT, w której to kontrolka wskazuje operatorowi systemu fakt włączenia układu limitera sygnału podczas pracy systemu.

Modele pełnopasmowe posiadają solidne, wykonane z ABS-u obudowy o bardzo profesjonalnym wyglądzie, co pozwala na ich wykorzystanie w praktycznie wszystkich aplikacjach. ABS jest o wiele bardziej wytrzymałym materiałem niż plastiki tradycyjnie wykorzystywane do budowy kolumn głośnikowych. Jednocześnie ABS oferuje dodatkową klarowność brzmienia wynikającą z jego wewnętrznej sztywności. Ergonomiczne uchwyty aluminiowe oraz zabezpieczająca głośniki siatka stalowa uzupełniają budowę kolumny i sprawiają, że jest ona niezwykle łatwa w transporcie i charakteryzuje się wyjątkowo dużą trwałością.

Modele pełnopasmowe z serii K posiadają unikalny system montażu tyczki Tilt-Direct™. Proste przekręcenie modułu gniazda powoduje zmianę kąta osadzenia tyczki w gnieździe o 7.5 stopnia w dół, co sprawia, że energia akustyczna kolumny może być lepiej kierowana na publiczność i poza płaszczyzny odbijające w przypadku aplikacji, gdzie wymagane jest uzyskanie maksymalnego pola pokrycia z kolumn umieszczonych na dużej wysokości. Obecność punktów mocowania M10 pozwala na wykorzystanie kolumn w systemach podwieszanych przy zastosowaniu zestawu montażowego K SERIES M10 KIT (sprzedawany oddzielnie) lub klamry montażowej (sprzedawana oddzielnie).

Subwoofer to konstrukcja typu bandpass wykorzystująca dwa przetworniki 12", zbudowana z wysokiej klasy sklejki brzozowej i posiadająca wysokiej jakości niskoszumowe podwozie. Subwoofer posiada nagwintowane gniazdo tyczki, które zapewnia pewne i bez żadnych luzów połączenie z nagwintowaną tyczką (w komplecie).

Możliwość zdalnej kontroli wzmocnienia zapewnia potencjometr (nie wchodzi w skład zestawu) podłączany do złącza Euroblock. W przypadku instalacji stałych można w łańcuchu typu "daisy-chained" połączyć wiele kolumn z serii K i kontrolować ich wzmocnienie za pośrednictwem jednego zdalnego potencjometru. Tryb gotowości do pracy (auto-standby) włącza się automatycznie po 5 minutach braku aktywności systemu.

Szczegóły procesora DSP

DMT™ (Directivity Matched Transition) zapewnia dopasowania pola pokrycia częstotliwościami LF oraz LF na całym obszarze odsłuchu, eliminując nienaturalne obszary tłumienia "dead" oraz wzmacniania "hot" pasm częstotliwości.

Intrinsic Correction™, zastosowany wcześniej w naszych high-endowych produktach line-array mapują 65-75 przestrzennie uśrednionych pomiarów dla filtrów IIR oraz FIR, które aktywnie kontrolują charakterystykę częstotliwościową oraz amplitudową w celu uzyskania maksymalnie płaskiej charakterystyki emisji. Rezultatem tego jest uzyskanie kolumny, która brzmi jednakowo dobrze na całym obszarze jej emisji.

DEEP™ oraz limiter pozwalają na rozszerzoną emisję niskich częstotliwości przez aktywne kontrolowanie transientów w dolnym paśmie bez degradacji sygnału podstawowego lub sąsiednich częstotliwości.

GuardRail™ to zabezpieczenie zostało wcześniej wprowadzone we wzmacniaczach serii GX, a jego celem jest zabezpieczenie modułu wzmacniacza oraz twojego przekazu przed nienaturalnym i destrukcyjnym ograniczaniem sygnału.

SPECYFIKACJA KSub

  • Konfiguracja 4th Order Bandpass
  • Przetworniki
  • Niskich częstotliwości
  • 2 x 12" - przetworniki z membraną stożkową
  • Charakterystyka częstotliwościowa (-6 dB) 48 Hz - 134 Hz
  • Zakres częstotliwości (-10 dB) 44 Hz - 148 Hz
  • Maksymalny SPL (1 metr) 130 dB w szczycie
  • Wzmacniacze
  • Moc wyjściowa 1000 W Class D (2x500 W)
  • Impedancja wyjściowa (omy) XLR / ¼": 40k symetrycznie / 20k niesymetrycznie
  • Kontrolery Power, Gain, LF Mode (Normal/DEEP™), Polarity (Normal/Reverse), Front LED (On/Off/Limit)
  • Wskaźniki Power, Signal, Standby, Limit
  • Złącza Podwójne symetryczne żeńskie wejścia XLR ¼" o poziomie liniowym, Podwójne symetryczne męskie pełnopasmowe wyjścia XLR o poziomie liniowym, Remote gain control, Blokowane złącze zasilania sieciowego IEC
  • Chłodzenie włączany dynamicznie wentylator 50 mm o zmiennej prędkości obrotowej
  • Zabezpieczenie wzmacniacza ogranicznik termiczny, nadprądowe, tłumienie sygnału przy przegrzaniu,, GuardRail™
  • Zabezpieczenie przetworników termiczne, przed nadmiernym wychyleniem membrany
  • Zasilanie AC Uniwersalny zasilacz sieciowy 85 - 265 VAC, 50 - 60 Hz
  • Pobór prądu AC
  • (1/8 Mocy) 100 VAC, 2.3 A
  • 120 VAC, 2.01 A
  • 230 VAC, 1.13 A
  • Obudowa
  • Materiał Pomalowana sklejka brzozowa
  • Wykończenie czarna farba strukturalna
  • Wymiary (WSG) 26" x 14" x 28.1" (z uwzględnieniem podwozia)
  • 665 mm x 356 mm x 714 mm
  • Masa (Netto) 74 lb / 33.6 kg
Cena za pierwszy dzień
250zł netto
Cena za drugi dzień
125zł netto
Cena za trzeci dzień i kolejne
Indywidualnie